Támogató művészet, művészeti támogatás a Dr. Rose Magánkórházban

2021. március 16.

A gyógyítás művészet, a művészet pedig segíti a gyógyulást. Éppen ezért döntöttünk úgy, több mint 5 évvel ezelőtt, hogy a kórházunknak és járóbeteg rendelésünknek otthont adó falakon kortárs képzőművészek munkáit helyezzük el, egyfajta tárlatként, ahol megismerhetik az alkotók munkáit és meg is vásárolhatják azokat.

Művészeti támogatás

Az elmúlt egy év azonban a művészek számára is nehéz volt, hiszen nem szervezhettek saját, önálló tárlatot és nem találkozhattak a műértő közönséggel. Számunkra egyértelmű volt, hogy folytatjuk az elmúlt évek munkáját, hogy ebben a - kihívásokkal teli - időszakban, lehetőségeinkhez mérten, még inkább támogassuk az alkotóművészetet. A kiállításaink folyamatosak a járvány ellenére is: megszakítás nélkül, szebbnél-szebb képzőművészeti alkotások díszítik a falainkat. Az előadóművészet hasonlóképpen akadályokkal teli hónapokat él át, ezért úgy döntöttünk, hogy az Átrium színháznak is támogatást nyújtunk. „Vedd a nevedre” kezdeményezésükhöz csatlakozva, immár egy színházi szék is viseli a Dr. Rose Magánkórház nevét.

Néhány szóban a jelenleg a Dr. Rose Magánkórházban kiállító művészekről:

Ábrahám Anna festőművész számára a minket körülvevő tárgyak hétköznapi mantraként működnek. Ezért fontos számára, hogy amit alkot, a könnyedségről, derűről szóljon. Korábbi mestere ars poeticáját követve Anna is ezt vallja:
„Annyi gond, baj, bánat és szörnyűség vesz körül minket, hogy azt nem szabad még a művészetbe is beengedni.” - Gross Arnold

Pol Kurucz magyar származású, magyar-francia, Brazíliában és Amerikában dolgozó fotós. Foglalkozott színházzal, üzlettel, feminizmussal, majd egy hirtelen váltással 2015-ben kezdett el a fotózással foglalkozni. Excentrikus divat- és művészeti projekteken dolgozik, munkáit merész társadalomkritika jellemzi, a valóságtól elrugaszkodott látásmóddal. Alkotásai megjelentek már például a Vogue-ban, az Elle-ben, a Glamourban, a The Guardianban. Kiállításai Európa több országban, az Egyesült Államokban, Kínában és Szingapúrban is láthatóak voltak.

Tenkes Brigitta magyar tervezőként vallja, hogy környezetünk állandó hatással van ránk, meghatározza mindennapi hangulatunkat. Úgy gondolja, hogy ha egyedi alkotások vesznek körül minket, az melegebb és barátságosabb otthont teremt. A festés számára egy izgalmas felfedezés, amely során a kép az alkotás alatt magától formálódik és egy teljesen ismeretlen végeredmény jön létre. A célja, hogy aki festményeivel dekorálja az irodája, lakása falát örömet találjon képeiben.

Olya Tereschuk Oroszországban született, évekig Dubaiban dolgozott, jelenleg Magyarországon élő művész. Habár művészeti iskolában diplomázott, autodidakta művésznek tartja magát. Munkáiban a természet szeretete köszön vissza, egyszerre bemutatva az erőt és a nyugalmat, kedvenc motívumai a köd, a felhős ég, az eső és a vihar. A kreatív utazásának célja a harmónia megtalálása. Textúrák, színek, formák, felületek – ezek egyensúlyára törekszik minden munkájában.

 

Kapcsolódó hírek

Heti Napló: Demencia

A demencia már 250 ezer embert érint Magyarországon, és ez a szám rohamosan növekszik. Felismerhető-e időben a demencia? Lehet lassítani a folyamatot? Az ATV Heti Napló c. műsorában a Dr. Rose Magánkórház szakorvosait, Dr. Junger Évát és Dr. Ilniczky Sándort, illetve Prof. Dr. Boksay Istvánt, a New York Egyetem (NYU) nyugalmazott pszichiáterét kérdezték a demencia kialakulásával és szűrésével kapcsolatban.

Hamu és Gyémánt: Nagyító alatt

Apróság, amiből nagy gond lehet: szerencsére egyre jobban beépül a köztudatba, mennyire fontos anyajegyeink rendszeres vizsgálata, ám még bőven van mit tanulni ezen a téren. A Dr. Rose Magánkórház bőrgyógyásza, dr. Nagy Katalin Annamária oszt meg róla tényeket a Hamu és Gyémánt Magazinban.

Látogatási rend változás

Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy a fokozódó influenzajárványra való tekintettel kórházunk látogatási rendjét pácienseink és hozzátartozóik egészségének védelme érdekében ideiglenesen korlátozzuk.