Állami vagy/és magánellátás

2023. november 29.

Fogjunk Össze az Egészségügyért Alapítvány „Állami vagy/és magánellátás?” című, november végi rendezvénye az állami és a magánegészségügy összefüggéseit járta körül. Miért és mikor választják a betegek a magánellátást az állami egészségügy helyett? Alternatíva vagy versenytárs a két ellátási lehetőség? Milyen kérdések és igények merülhetnek fel a betegek részéről? Ezeket a kérdéseket boncolgatták az esemény kerekasztal-beszélgetésén a résztvevők. A magánegészségügyi ellátás szempontjait Dr. Papik Kornél a Dr. Rose Magánkórház ügyvezető igazgatója képviselte.

drrose-foea-ficzere-papik-hangody-allami-magan-eu.jpg

Ha valaki beteg lesz, ma már nehéz kikerülni a kérdést: a köz-, vagy a magánellátást válassza. A magán- és állami intézmények sajátosságait bemutató kerekasztal-beszélgetést a Fogjunk Össze Alapítvány alapítója, a Budapesti Uzsoki Utcai Kórház főigazgatója, Dr. Ficzere Andrea vezette. A beszélgetés résztvevői voltak:

  • Prof. Dr. Hangody László ortopéd-traumatológus sebész, Széchenyi-díjas akadémikus,
  • Prof. Dr. Szekanecz Zoltán reumatológus, belgyógyász, klinikai immunológus, allergológus egyetemi tanár, a Debreceni Egyetem Belgyógyászati Intézet Reumatológiai Tanszékének vezetője,
  • Papik Kornél, ügyvezető igazgató, Dr. Rose Magánkórház,
  • Balázs Zsuzsanna, egészségbiztosítási üzletágvezető, Generali Biztosító.

A Dr. Rose Magánkórház ügyvezetője a kerekasztal-beszélgetésen kiemelte, hogy fontosnak tartja az állami ellátást, nem versenyezni, együttműködni szeretne, kikerülve a buktatókat. Úgy vélte, segítené az átlátható működést a pontos szabályozás és a központi ellenőrzés is. Papik Kornél szerint ugyanis lehet az állami és a magánellátást együtt, a betegek érdekeit előtérbe helyezve tisztességesen végezni.

A rendezvény összefoglalója itt olvasható.

 

Kapcsolódó hírek

Viselj Nárciszt!

A Magyar Hospice Alapítvány 1991 óta – több mint 30 éve – gondoskodik a már nem gyógyítható daganatos betegekről és családjaikról. Missziójuk, hogy a daganatos betegek aktív kezelésük lezárultával, lehetőség szerint otthonukban kaphassanak teljes körű, magas színvonalú egészségügyi ellátást. Céljuk a lehető legjobb életminőség biztosítása, a fájdalom enyhítése és a családok lelki támogatása. A Dr. Rose Magánkórház részt vesz a tavaszi "Viselj Nárciszt!" kampányban.
A Magyar Hospice Alapítvány 2025 tavaszán is nagyszabású kampánnyal köszönti a tavaszt, hirdeti a remény és az életvégi méltóság fontosságát.

Tegyünk meg mindent a demencia kialakulása ellen - Demencia Prevenciós Program

A demencia egy olyan tünetegyüttes, amit szellemi hanyatlás, leépülés, végső esetben elbutulás, vagyis egy adott intellektuális, értelmi szintről való visszaesés jellemez. Hátterében valamilyen súlyos agyi kórfolyamat áll, amely miatt romlik az emlékezet, a gondolkodás, a tájékozódás, a megértés, a felismerés és a számolás képessége, megváltozik a személyiség, a viselkedés. A demencia jellemzően a 60 év felettieket érinti, de fiatalabb korban is előfordulhat. A demencia fő rizikófaktorai egyes krónikus betegségek – mint például szív- és érrendszeri megbetegedések, a cukorbetegség, a veseelégtelenség, az elhízás és egyéb anyagcsere- és hormonális megbetegedések –, de kialakulása az életmódunkkal is szoros összefüggésben áll.

Látogatási rend változás

Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy az influenza-járványra való tekintettel kórházunk látogatási rendjét ideiglenesen korlátozzuk, pácienseink és hozzátartozóik egészségének védelme érdekében.