HVG: Több mint 40 szakterület a Dr. Rose Magánkórházban

2022. december 14.

Sokszor az idő az igazi meghatározó tényező, amikor egy panasszal orvost keresünk. Sokan nem is gondolnak arra, hogy egy magánkórházban keressenek szakorvost akut vagy krónikus betegségükkel kapcsolatban. Arról, hogy mi az előnye a magánkórház és a szakrendelő szoros egységéről, a Dr. Rose Magánkórház belgyógyász-kardiológusával és a járóbeteg ellátás vezetőjével, Dr. Junger Évával beszélgettünk. A cikk a HVG hasábjain olvasható.

Dr. Junger Éva

HVG: Mi a különbség egy állami- és a Dr. Rose Magánkórház szakrendelései között?

Dr. Junger Éva: Több, mint 40 féle szakrendelés érhető el a kórházunkban, ami azt jelenti, hogy a pácienseket szükség esetén itt nálunk tovább tudjuk vizsgálni és tovább tudjuk küldeni más szakorvoshoz, hiszen kiváló szakemberekkel dolgozunk együtt. Több időnk van kikérdezni, megvizsgálni egy beteget, és részletesen megbeszélni a teendőket, mint egy hagyományos rendelőben. A felnőtt ellátás mellett szeretném kiemelni a  gyermek szakrendeléseinket is, ahol összesen 12 gyermek specialistával dolgozunk.  A másik fontos szempont, hogy széles körű kórházi hátterünk van, tehát ha találunk olyan betegséget, ami műtéti ellátást igényel, akkor rövid határidőn belül sor kerülhet a szükséges beavatkozásra. Kórházunk rendelkezik két műtővel és 25 betegággyal, ahol prémium körülmények között gyógyulhatnak a pácienseink. Műtéteink között megtalálhatók ortopédiai, sebészeti és szépészeti beavatkozások egyaránt.
A Covid járvány után létrehoztunk egy poszt-Covid ambulanciát, ahol ki tudjuk vizsgálni, hogy mi áll az elhúzódó panaszok hátterében, maradt-e valamilyen szövődmény. A Coviddal foglalkozó infektológusunk folyamatosan elérhető ebben a témában, és természetesen itt is lehetőség nyílik a különböző szakterületek képviselőivel, többek között tüdőgyógyásszal, kardiológussal, ideggyógyásszal történő konzultációra.
Amennyiben a páciens szeretné magát egész évben biztonságban tudni, a Dr. Rose Éves Kártyákkal - éves díj ellenében - elérhetőek a szakvizsgálatok és a kórház egyéb szolgáltatásai, szintenként egyre szélesebb körű szolgáltatásokat biztosítva.

HVG: Hogyan zajlik egy vizsgálat a Dr. Rose Magánkórházban?

Dr. Junger Éva: A vizsgálat igazából már az első, call centerrel való egyeztetéskor elindul, hiszen a tájékozódó kikérdezés során fel tudjuk mérni, hogy van-e szükség valamilyen előzetes vizsgálatra. Például egy gasztroenterológiai vizsgálat előtt esetleg egy hasi ultrahangra. Ekkor már úgy írjuk be a pácienst, hogy ezt egy időben el tudjuk végezni, ne kelljen várni vele egy újabb alkalomra. Minden adatot pontosan rögzítünk az EESZT rendszerébe, így bármikor elérhető a páciens vagy más vizsgáló orvos számára, és mi is tájékozódhatunk az előzőleg készült vizsgálatokról. Az orvos elvégzi a vizsgálatot, alaposan kikérdezi a beteget, hiszen azt valljuk, hogy a jó kórelőzmény felvétel az már fél diagnózis. Fontos dolognak tartom azt is, hogy kiváló eszközpark áll a rendelkezésünkre, például a legkorszerűbb digitális röntgen készülék és a hagyományos eljárásokon kívül tomoszintézisre és sztereotaxiás mintavételre is alkalmas speciális mammográf.

HVG: Itt az influenzás időszak, mit tudunk tenni a vírus ellen, illetve mit tehetünk egészségünk megőrzése érdekében?

Dr. Junger Éva: Nemcsak az influenza most a probléma, hiszen a Covid vírusa sem tűnt el, az új Omikron variáns  nagyon gyorsan terjed és fertőz, és a két vírus együtt még több problémát okozhat. Orvosként az influenza elleni oltás felvételét mindenképp javaslom, ami az idén két új influenza vírustörzs elleni komponenst is tartalmaz.
A prevenciót, vagyis a betegségek megelőzését kiemelten fontosnak tartjuk, ezért a leggyakrabban előforduló betegségekre szűrési lehetőségeket és szűrőcsomagokat dolgoztunk ki. Legyen szó akár a lakosság legnagyobb részét érintő szív- és érrendszeri betegségekről vagy a különböző daganatos betegségek szűréséről.

Forrás: HVG 2022. november

Kapcsolódó hírek

Orvosok, ápolók, pénzügyesek együtt a Dr. Rose könyvklubjában

A Dr. Rose Magánkórház az elsők között csatlakozott a Szabados Ági és a Libertine Könyvesbolt és Könyvkiadó által szervezett Olvas a cégem kampányhoz – azóta pedig havonta huszonnégy kolléga gyűlik össze, hogy munkaidő után egy csésze tea mellett könyvekről beszélgessenek. A klub nemcsak olvasmányélményeket adott, hanem barátságokat, bizalmat és egy egészen új nézőpontot is a mindennapi munkához. A Libertine Könyvkiadó Szabó Krisztinát, a Dr. Rose Magánkórház asszisztens vezetőjét, a Dr. Rose könyvklub vezetőjét kérdezte, hogy milyen hatással volt a közös olvasás a csapatdinamikára, mitől lett ez több, mint egy könyvklub – és miért ajánlják a könyvklubot más cégeknek is.

Együttműködés a BiztoSport-tal

2025 júniusától a Dr. Rose Magánkórház a BiztoSport egészségügyi partnere. Ez a partnerség lehetőséget jelent számunkra arra, hogy a sportolók ellátásában közvetlenül részt vegyünk, biztosítsuk számukra az egészségügyi szakmai hátteret és szükség esetén ellássuk a sérüléseiket. A sportbiztosítások révén a sportolók számára elérhetőek lesznek a stabilan növekvő kórházi szolgáltatásaink és a több mint 40 szakterületen működő legmagasabb szintű szakrendelői ellátásunk.

Szintet lépünk: dinamikus bővülés, innovatív megoldások

A nyár végére új szintre lép a Dr. Rose Magánkórház: több ezer négyzetméternyi fejlesztéssel, új műtőkkel és 23 csúcskategóriás betegszobával bővülünk. De nem csak terek és falak épülnek – új működési modell, új orvosi kompetenciák és még magasabb betegélmény is érkezik. Dr. Papik Kornél ügyvezető igazgatót kérdeztük arról, hogy miért nem lehet ma a magánegészségügyben „csak” jól csinálni valamit, és mit jelent ez az ambíció a gyakorlatban.