TOP30 - a cégvezetők optimisták

2024. november 12.

TOP30 Legbefolyásosabb szereplő a magánegészségügyben című kiadvány 2024-ben is közzétette azoknak a listáját, akik jelenleg a legnagyobb hatással bírnak a szektorra. A kiadvány szerkesztői és a szakmai zsűri egy 100 fős listát állított össze, amelyben piaci-, igazgatási pozíciójuk, hatásuk, specialitásuk, médiaszerepléseik alapján kaphattak helyet a legbefolyásosabb szakemberek. Dr. Papik Kornél, a Dr. Rose Magánkórház ügyvezető igazgatója az idei évben is a TOP30-as lista tagja lett.

drrose-top30-papik-kornel

A TOP30 Legbefolyásosabb szereplő a magánegészségügyben című kiadvány a Nagy Magánpraxisnapon jelent meg. A rendezvényen kerekasztal beszélgetések keretében vitatták meg a legaktuálisabb kérdéseket a résztvevők: Mi történik az iparágban jelenleg? Hogyan tud egy praxis, privát intézmény versenyben maradni a növekvő költségek és csökkenő betegforgalom ellenére? Milyen hatással van az iparágra a gazdasági környezet? Mik a jellemzői egy gazdaságilag is sikeres magánintézmények, mit keres a befektető? Milyen tulajdonosi-vezetői kihívások nehezítik a működést, milyen megoldásokról számolnak be az intézmények?

A Nagy Magánpraxisnap konferencia idei kiemelt témája az egészségügyi munkaerőhiány volt, ami az állami és a magánszektort is érinti. Az egészségügy egyik legnagyobb kihívása jelenleg a munkaerő megtartása, illetve toborzása. Az esemény HR kérdésekkel foglalkozó kerekasztal beszélgetésének résztvevője volt Dr. Papik Kornél, a Dr. Rose Magánkórház ügyvezető igazgatója. 

Egyértelműen látszik, hogy aki munkahelyváltáson gondolkodik, tudatosan a legapróbb részletekig felméri a lehetőségeket, végigjárja a magánszolgáltatókat és az állami szektor lehetőségeit is átgondolja, majd a saját preferenciái, valamint a legkedvezőbb ajánlat alapján dönt. Azt látjuk, hogy nagyon nehéz ma megfelelő munkaerőt találni olyan bérszínvonalon ami mellett legalább a szektorra jellemző alacsony profitelvárásokat realizálni lehet - hangsúlyozta Dr. Papik Kornél.

Részletek: Weborvos

Kapcsolódó hírek

Onkoplasztika a Forbes Power Women’s Summit-on

Közép-Európa legnagyobb női üzleti fesztiválján, a Millenáris Nemzeti Táncszínházban, több száz érdeklődő előtt, Zsiborás Gergővel, a Forbes főszerkesztőjével beszélgetett Dr. Molnár Béla Ákos, a Dr. Rose Magánkórház plasztikai sebésze. A beszélgetés témája az onkoplasztika volt, és a mellrákszűrés fontosságát is érintette.

A XXIX. Korányi Frigyes Tudományos Fórum támogatása

A Dr. Rose Magánkórház örömmel támogatta a Semmelweis Egyetem Korányi Frigyes Szakkollégiumának immár 29. alkalommal megrendezésre kerülő éves szakmai találkozóját, a Korányi Frigyes Tudományos Fórumot. A Fórum az ország legnagyobb, diákok által szervezett egészség-, és orvostudományi konferenciája, mely a hagyományoknak megfelelően, idén is a Korányi Frigyes Szakkollégium épületében került megrendezésre.

Forbes Power Women’s Summit

Közép-Európa legnagyobb női üzleti fesztiválján, a Millenáris Nemzeti Táncszínházban több száz érdeklődő előtt, Zsiborás Gergővel, a Forbes főszerkesztőjével beszélgetett Dr. Molnár Béla Ákos, a Dr. Rose Magánkórház plasztikai sebésze. A beszélgetés az onkoplaszika nyújtotta lehetőségeket és mellrákszűrés fontosságát is érintette.