Tenke Péter professzor csapata világbajnoki címet szerzett

2024. október 17.

Fordulatos véget ért a Balatonfüredi Yacht Club által rendezett L30 vitorlás világbajnokság, az utolsó napra párosversennyé szűkült a címet eldöntő versengés. Végül a balatonföldvári Tenke-egység nyert a tihanyi-füredi vegyes Bakonyi-csapat előtt. A győztes hajó kapitánya Prof. Dr. Tenke Péter, a Dr. Rose Magánkórház vezető urológus, uro-onkológusa.

drrose-Tenke-professzor-L30

A 2024. évi L30 világbajnokságon - amelynek a Balatonfüredi Yacht Club (BYC) adott otthont - 15 hajó (közöttük hét magyar), hét nemzetet képviselve mind a 10 futamot sikeresen teljesítette.

A szervezők szerint a balatoni időjárás minden formája megmutatkozott a versenyhét folyamán: 5-8 csomós délnyugati és 18 csomós északi szelet, és esőben is stabil 7-9 csomós szelet tartogatott az indulók számára.

Dr. Tenke Péter: „Világbajnokok lettünk! A mai napra úgy készültünk, hogy párosversenyt vívunk. Nekünk nyilván az lett volna jó, ha az első futamban mindketten még hátrébb végzünk, mert Bakonyiéknak mindenképp bennmaradt volna az eredményük, nekünk pedig mindegy volt, hogy hányadik helyet ejtünk ki... De két pontra így is megközelítettük őket. Az utolsó futam úgy indult, hogy egymáshoz közel vitorláztunk, de végül közénk került három hajó is, ami elegendő volt a győzelemhez. Nagyon örülök, egy kitűnő csapattal vitorlázhattam, és különös boldogságot jelent, hogy a fiammal egy hajóban győzhettünk. Természetesen gratulálok a végül második csapatnak, akikkel ragyogó versenyt vívtunk, és csak egy-két apró momentum döntött.”

Gratulálunk Prof. Dr. Tenke Péternek és csapatának a szoros versenyben elért győzelemükhöz.

Forrás: hunsail.hu

Kapcsolódó hírek

Karácsonyi támogatás a Bethesda Gyermekkórház részére

A Dr. Rose Magánkórház kiemelt ügyfelei és partnerei számára minden évben karácsonyi ajándékokkal készül. Az idei évben a Dr. Rose úgy döntött, hogy az ajándékokra szánt összeg jelentős részét jótékonysági célra, a Bethesda Gyermekkórház támogatására fordítja.

Elérhető az influenza elleni védőoltás

Az elmúlt évtizedek tapasztalatai alapján Magyarországon az influenzavírusok terjedése november végétől-december elejétől kezdődik. A védőoltás a leghatékonyabb eszköz az influenza súlyos, akár szövődményekkel járó formáinak megelőzésére. Az influenzavírus elleni védekezés most különösen időszerű, hiszen még elegendő idő áll rendelkezésre a megfelelő védettség kialakulására, és még mindig itt van velünk és terjed a SARS-CoV-2 vírus, légúti megbetegedéseket okozva. Dr. Junger Éva, a Dr. Rose Magánkórház belgyógyász, kardiológus, foglalkozás-egészségügyi szakorvosa, a Nemzetközi Oltóközpont vezetője, foglalja össze az influenza oltással kapcsolatos tudnivalókat.

Új Ügyfélportál: biztonságos, kényelmes, gyors

Egyszerűsítse egészségével kapcsolatos ügyeinek intézését! A Dr. Rose Magánkórház új Ügyfélportál szolgáltatása egy ingyenes, biztonságos és kényelmes online felület, amely közvetlenül köti össze Önt a Dr. Rose Magánkórházzal, segít az időpontok foglalásában és egészsége nyomon követésében – bármely időpontban, bárhonnan.