Blog

Segítünk eligazodni az egészség összetett világában: izgalmas cikkek és videók szakértőink közreműködésével.

Ismerje meg plasztikai sebészeinket!

A Dr. Rose Magánkórházban teljes körű plasztikai sebészeti szolgáltatást nyújtunk a mell-, arc- és testplasztika területén egyaránt. Tapasztalt plasztikai sebészeink célja, hogy a beavatkozások ne csupán esztétikai változást hozzanak, hanem önbizalmat is adjanak. Ismerje meg plasztikai sebészeinket!

Bőrünk egészsége

A rendszeres anyajegyszűrés és az önvizsgálat mellett az UV-sugárzás elleni védelem a legfontosabb a bőrrák elleni védekezésben: lehetőleg mindig használjunk 30-as, erős napsugárzás esetén 50-es faktorszámú fényvédőt, viseljünk napvédő ruházatot, valamint kerüljük a napon való tartózkodást a legerősebb napsugárzás idején, 10 és 16 óra között. A nyár közeledtével ismerjük meg a legfontosabb tudnivalókat bőrünk védelmében.

Mit tud a tomoszintézises mammográfia?

Az emlőszűrés kulcsfontosságú a női egészség szempontjából. A Dr. Rose Magánkórházban kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy pácienseink a legmodernebb diagnosztikai eszközökkel, a lehető legpontosabb eredmények birtokában kapjanak megbízható képet az egészségi állapotukról. Ennek része a komplex emlővizsgálat, amely fizikális vizsgálattal, emlő ultrahanggal és négy alapfelvételes mammográfiával kezdődik, indokolt esetben pedig tomoszintézissel egészül ki.

Szívbillentyű-betegségek: Tünetek, diagnózis és kezelési lehetőségek

A szívbillentyű-betegségek komoly, de megfelelő kezeléssel kontrollálható állapotok, amelyek jelentős hatással lehetnek a szív normál működésére és az életminőségre. A billentyűk a szívben található szelepek, amelyek szabályozzák a vér áramlását, és megakadályozzák a visszafolyását. Ha ezek a billentyűk nem működnek megfelelően, a szív képtelen hatékonyan pumpálni a vért a testbe, ami számos egészségügyi problémát eredményezhet. Dr. Junger Évával, a Dr. Rose Magánkórház belgyógyász, kardiológusával foglaltuk össze a legfontosabb tudnivalókat a szívbillentyű-betegségekről.

A gyomorfekély tünetei és a lehetséges kezelési módok

A gyomorfekély a modern világ egyik leggyakrabban előforduló emésztőrendszeri betegsége, amely egyre több embert érint, kortól vagy életmódtól függetlenül. A gyomor nyálkahártyáján kialakuló szövethiányos állapot súlyos fájdalommal és egyéb kellemetlen tünetekkel járhat. A stressz, az egészségtelen étkezés és bizonyos gyógyszerek mind hozzájárulhatnak a gyulladásos betegség kialakulásához. Szerencsére ma már többféle hatékony kezelési mód áll rendelkezésünkre, amelyek segítségével a gyomorfekély kezelhető és a tünetek enyhíthetők.

Tudatosság a hosszú élet egyik titka

Tudatos döntések sorozatán is múlik a hosszú, egészséges élet, nem csak a véletlenen. Ahhoz, hogy minél tovább megőrizzük vitalitásunkat, elengedhetetlen egészségi állapotunk folyamatos nyomon követése, amelynek egyik legfontosabb módja a szűrővizsgálatokon való részvétel.
Az időben észlelt betegségek ugyanis sokkal hatékonyabban kezelhetőek, mint azok, amelyek már előrehaladott állapotban vannak, ezért a megelőzésnek kiemelkedő szerepe van az egészségmegőrzésben.

Mit tehetünk horkolás ellen? Van végleges megoldás

A horkolás gyakori és kellemetlen probléma, amely nemcsak az érintett személy alvását zavarhatja meg, hanem a környezetében alvókat is. Sokan ártalmatlannak gondolják, ám a horkolás mögött komolyabb egészségügyi problémák is húzódhatnak, például az alvási apnoé, amely kezelés nélkül hosszú távon veszélyes is lehet. A tudnivalókat Dr. Velich Attila, a Dr. Rose Magánkórház fül-orr-gégész szakorvosa foglalja össze.

Menedzserszűrések: precíz kivizsgálás, személyre szabott gondoskodás

„Szűrési programunkban nagy mélységben feltárjuk pácienseinknél az egészségükkel összefüggő kérdéseket, részletes anamnézist, kórtörténetet állítunk össze. Részletesen megkérdezzük a családi előzményeket, nagyon alaposan megvizsgáljuk az életmódból és élethelyzetből fakadó rizikófaktorokat – így kezdődik a szűrővizsgálat.” Prof. Dr. habil. Lelbach Ádámmal, a Dr. Rose Magánkórház vezető belgyógyászával beszélgettünk a Kórházban elérhető menedzserszűrésekről.

Méh- és darázscsípések mint környezeti veszélyforrás

A méhek és darazsak az úgynevezett “hártyásszárnyú” rovarok (Hymenoptera) családjába tartoznak. Ezek alcsoportját képezik a “csípő rovarok” (Aculeata) melyben a fentieken kívül még egyes, az adott tájra jellemző hangyafajok pl. “tűzhangyák” is beletartoznak. Prof. Dr. Baló-Banga J. Mátyás, a Dr. Rose Magánkórház bőrgyógyász-allergológusa foglalja össze a méh- és darázscsípésekkel kapcsolatos tudnivalókat.