Regulációs zavarok
Nehézségek a nappali altatásnál, alvásnál, problémák az esti fektetéssel, altatással, elalvással, az éjszakai átalvással. Ide tartoznak a nagyon gyakori felébredések, visszaalvási nehézségek.
- Evés, etetés, gyarapodás problémák, zavarok
A szoptatás, evés, etetés, gyarapodás kapcsán számtalan probléma merülhet fel. Például a csecsemő, kisgyermek keveset eszik; elutasítja az ételt; csak bizonyos ételeket eszik meg; csak folyékonyat, vagy pépeset eszik; eszik, de nem, vagy csak keveset gyarapszik; nem érdekli az evés, az ételek, stb.
- Sírásproblémák, krónikus nyugtalanság
A csecsemő sírásának mennyisége jóval több, mint az átlagos, illetve nem, vagy csak nagyon nehezen megnyugtatható. Sokszor társul alvásproblémákkal, éjszakai, vigasztalhatatlan sírással.
- Székrekedés, székletvisszatartás
Azokban az esetekben, amikor a kisgyermek székrekedése, vagy székletvisszatartása mögött nem áll biológiai, orvosi ok, illetve áll, de annak megoldásával nem enyhül a probléma, a háttérben pszichés és/vagy életmódbeli nehezítő tényezők állnak. Ahogy telik az idő, a probléma gyakran egyre súlyosbodik.
- Kötődési problémák, zavarok
- Túlzott testvérféltékenység
- Túlzott dac, kontrollálhatatlan dühroham
- Túlzott elválástól való félelem (szeparációs szorongás)
E komplex problémakörnek a megoldása (korai felismerés, megelőzés, illetve célzott, a kapcsolatra irányuló intervenció) interdiszciplináris és speciális szakmai felkészültséget igényel. A módszer integrált, a kötődéselméleten és a rendszerszemléleten alapszik, interakció-fókuszú, valamint a pszichodinamikus gondolkodásmódra, illetve a közös videóelemzésre és a szülőedukáció használatára is hangsúlyt helyez.
A regulációs zavarok nagy részénél (alvás, evés, gyarapodás, sírás, szobatisztaság, fejlődés problémák) orvosi kivizsgálás szükséges a konzultáció előtt/mellett, hogy a probléma biológiai, orvosi hátterét kizárjuk, illetve megismerjük.
Specifikusan összeállított kivizsgálási csomagunk segítséget nyújt a csecsemők, gyermekek regulációs zavarainak felderítéséhez, kezeléséhez.
Gyermekkori viselkedésszabályozási zavar csomagunk tartalma:
- Gyermekgyógyászati endokrinológiai-anyagcsere-pulmonológiai alapvizsgálat szervi betegség kizárására
- Általános labor: vérkép, süllyedés, májfunkció, vesefunkció, klorid, vércukor, összfehérje, albumin, Se vas, Ferritin, IgA, IgM, IgG, TSH, T.vizelet, széklet vér
- Gyermek hasi ultrahang
- Gyermek koponya ultrahang a kutacs záródásáig (kb. 8 hónapos korig)
3 alkalommal 1 órás regulációs zavar konzultáció
További kiegészítő vizsgálatok gyermekorvosi indikációval, kedvezményes áron: Széklettenyésztés, széklet féreg-pete-protozoon, fül-orr-gégészet, coeliakia-panel, allergén specifikus IgE nutritív-panel 20, stb.
Szükség esetén további Regulációs zavar konzultációk, Dr. Rose árlista szerint.
INTEGRÁLT SZÜLŐ – CSECSEMŐ VAGY KISGYERMEK REGULÁCIÓS ZAVAR KONZULTÁCIÓ
Az integrált szülő-csecsemő/kisgyermek konzultáció a koragyermekkor (0-3 év) időszakában használható prevenciós és intervenciós módszer. A korai érzelmi- és viselkedésszabályozási problémák kapcsolati nehézségek enyhítését célozza meg, ezzel támogatva a kiegyensúlyozott szülő-gyermek kapcsolatot és a harmonikus fejlődést.
A szülők gyakran fordulnak segítségért a szakemberekhez olyan panaszok miatt, amelyek megnehezítik a csecsemők, kisgyermekek és a családok mindennapjait.
Regulációs zavar jelentkezhet már akár a korai csecsemőkorban vagy kisdedkorban, de akár a kisiskolás korig is elhúzódhat.
Az alábbi szülői panaszok hátterében mint, excesszív sírás, krónikus nyugtalanság, alvás-, szoptatási, táplálási / táplálkozási nehézségek, erős dac, dührohamok, heves szeparációs szorongás, testvérféltékenység, székrekedési problémák is állhat regulációs zavar. A konzultáció megkezdése előtt orvosi kivizsgálás szükséges, hogy a probléma biológiai, orvosi hátterét kizárjuk.
A mostani élethelyzetben a szülők sok esetben magukra maradnak a kérdéseikkel, vívódásaikkal. Sokszor nehéz eldönteniük, hogy egy általuk nehéznek megélt helyzet valóban probléma-e, vagy természetes fejlődési folyamat eredménye? Mennyire játszanak szerepet egy-egy adott helyzet kialakulásában a csecsemő veleszületett adottságai? Mennyire illeszkedik a gyermek alaptermészete a szülőkéhez? Az adott probléma intenzitása, tartóssága meghaladja-e a “normál” fejlődés határait?
A szülő-csecsemő konzultáció célja kifejezetten az, hogy ilyen nehézségek fennállása esetén segítséget nyújtson.
E komplex problémakörnek a megoldása (korai felismerés, megelőzés, illetve célzott, a kapcsolatra irányuló intervenció) interdiszciplináris és speciális szakmai felkészültséget igényel. A módszer integrált, a kötődéselméleten és a rendszerszemléleten alapszik, interakció-fókuszú.
A konzultációk alatt a konzulens a szülőkkel történő “együtt” gondolkodás során, a probléma hátterének felderítését és megoldását tűzi ki célul. Gyakran videofeedback technika is alkalmazásra kerül. A gyermek a konzultációkon mindig jelen van.
A szülő- csecsemő és kisgyermek konzultáció figyelembe veszi az alakuló szülő- gyermek kapcsolat egyediségét, individuális mintáját.